سالن همایش دانشگاه نیشابور

سالن همایش مدرن و مجهز دانشگاه نیشابور تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفت.
29/07/1396
شروع به کار دانشگاه نیشابور در واقع به سال 1373 باز می گردد که در آن سال یک مجتمع آموزشی در دو رشته مهندسی صنایع غذایی و علوم اجتماعی در شهرستان نیشابور آغاز به کار نمود، در سال 1378 تغییراتی در رشته های این مجتمع به وجود آمد و این مجموعه تبدیل به دانشکده هنر نیشابور گردید.در آبان ماه 1385 با کسب موافقت ای لازم دانشکده هنر به مجتمع آموزش عالی ارتقا یافت.
در سال 1388 شورای عالی گسترش آموزش عالی با تبدیل این مجتمع آموزشی به دانشگاهی مستقل موافقت نمود و بدینوسیله گام های ابتدایی جهت تحقق آرزوی دیرینه مردم این شهر جهت دارا بودن یک دانشگاه دولتی برداشته شد،هم اکنون با افتتاح پردیس دانشگاه ، دانشگاه نیشابور در 10 رشته کارشناسی و 10 رشتی کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو می نماید.
با توجه به تاریخچه درخشان و فرهنگی شهر نیشابور و توجه ویژه ای که مسئولان دانشگاه به این  موضوع داشتند ،آتلیه طراحی پژواک تابان افق چندین طرح با الگو برداری از ابنیه،آرامگاه های بزرگان ، تاریخچه غنی نیشابور  و نظر به ارجحیت رنگ فیروزه ای  ارائه نمودند که سرانجام یکی از این طرحها مورد پسند واقع شد و عملیات اجرایی آغاز گردید.
عملیات اجرایی دکوراسیون این سالن همایش با توجه به طرح خاص خود نیازمند تخصص و تجربه بالایی بود که تیم اجرایی مجموعه پژواک تابان افق با پشتوانه تجهیز سالن های گوناگون در تمامی نقاط کشور به خوبی از پس آن بر آمدند، از طرفی با توجه به کاربرد های گوناگونی مثل برنامه های آموزشی،فرهنگی،کنسرت و ... که برای این سالن مطرح بود از تجهیزات الکتریکالی استفاده شد که بتواند پاسخگو تمامی این نیازها باشد و تمامی مراحل نصب تجهیزات صوت و نور با همراهی محاسبات دقیق نرم افزارهای مهندسی زیر نظر گرفته شد تا  از دریافت نتیجه مطلوب اطمینان حاصل گردد.
هم اکنون سالن همایش دانشگاه نیشابور بدون شک مجهز ترین و زیباترین سالن همایش در این شهرستان می باشد که قادر است به نحو احسن به مردم این دیار کهن خدمت رسانی نماید.

*جهت مشاهده تصاویر بیشتر مرتبط با این پروژه اینجا کلیک کنید*
*جهت مشاهده خبر تجهیز این سالن در مجله Pro-Audio اینجا کلیک کنید*