ارتباط با ما

سیستم های صوتی سالن کنفرانس و همایش

نصب و راه اندازی سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

به طور معمول، راه اندازی و بهره برداریِ  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش در محیط‌ های سازمانی از مجرای گروه‌های اختصاصی صوت و تصویر مدیریت می شدند، اما در حال حاضر در بسیاری از شرکتها این مسئولیت بر عهده گروه فناوری اطلاعات  (IT)است. 

بنابراین، در کنار مدیریت رایانه ها، نرم افزارها و سخت افزارهای مربوط به آنها، وظیفه مدیریت سیستم صوت برای بخش اعظمی از فعالیت‌های یک سازمان، بر عهده مدیران فناوری اطلاعات و گروه ایشان است. اما، بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات فاقد دانش لازم برای مدیریت مطمئن سیستم صوت و حتی سالن کنفرانس و همایش برای ارتباطات شرکت هستند.

سیستم های صوتی سالن کنفرانس و همایش

صدا و نقش مهم آن در  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

مسئله اینجاست که صدا ذاتاً آنالوگ است. صدا و گوش انسان نوسانات کوچکی را در فشار هوا تولید می‌کند و تشخیص می دهد. بنابراین فرقی نمی کند که شما در یک اتاق جلسه کوچک یا یک تئاتر بزرگ، یک تالار عمومی شهر، یک اتاق امن ساده و یا یک کنفرانس از راه دور یا یک سخنرانی باشید، همه سیستم های صوتی در محدوده آنالوگ شروع و تمام می‌شوند و تابع قوانین اساسی فیزیک هستند. 

پس،  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش امروزی ترکیبی از ابزارهای اصلی آنالوگ مانند میکروفون‌ها، و بلندگوهایی با پردازش سیگنال دیجیتال و سیستم تبادل و ذخیره سازی داده‌‌ی مبتنی بر فایل هستند. برای کارایی این ترکیب منحصر به فرد از این فناوری ها، طبیعتاً نیاز به ترکیب منحصر به فردی از علوم داریم.

خواسته شرکت پژواک تابان افق از مشتریان:

خواسته ما  در این مجموعه این است که متخصص­ های  صوتی و تصویری، توانایی انطباق مهارت های حرفه ای خود با دنیای  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش و یا جلسات  را بدست آورند.

با درک دقیق برخی از اصول اساسی و آگاهی از گزینه های موجود -و شاید یک راهنمای مرجع دم دستی و مفید- تقریباً می توانید از هر موقعیتی برای انتخاب سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش با موفقیت عبور کنید. درک اساس چگونگی ضبط و ارسال صدای انسان در این محیطها، مبنای موفقیت ما در مجموعه پژواک تابان افق است.

پس با هر زمینه کاری، اگر متخصص و تکنسینی هستید که وظیفه اجرای یک سیستم صوتی مطمئن برای جلسات و همایش ها بر عهده شماست، این مقاله به شما تقدیم می شود و مطمئناً بدردتان خواهد خورد.

این مقاله تجربه و دانشی را برای شما فراهم می کند تا با کمک آن بتوانید از داشتن یک صوت با کیفیت در موقعیت ‌های تجاری معمولی مطمئن باشید و همچنین بین زمینه تخصصی خود و جهان سیستم های صوتی حرفه‌ای پل بزنید. به شما کمک می کند تا هم با تجهیزات قبلی و هم جدیدترین طرحها همگام شوید.

 این مقاله می خواهد بصورت عملی و بدون تشریفات، مرجعی برای هدایت شما در زمینه‌های‌ جدید و انجام تصمیم‌گیری های هوشمندانه در موقعیتهای غیر منتظره باشد. تمامی موارد بر اساس علم است، بلکه امید ما بیان آسان توضیحات، قوانین سرانگشتی مفید و نکات جانبی آموزنده است.

ما در مجموعه پژواک تابان افق با تجربه 20 سال بسیار خوشبین هستیم که این اصول را برای کسانی که به دنبالش هستند با موفقیت توضیح دهیم.

امیدواریم که این مطالب مفید فایده واقع شوند، ممنون از توجهتان!

بیمارستان رهنمون یزد

اهمیت کیفیت صدا در  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

در هنگام ساخت سالن کنفرانس و همایش تهیه صدایی با کیفیت استثنایی، باید هدف شما باشد. طی 90 سال گذشته، شرکتهای مختلفی در زمینه  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش کار کرده اند و در اختیار دیگر شرکت ها و افراد قرار داده اند. ما در مجموعه شرکت پژواک تابان افق این تجربیات را به خوبی آموخته و تجربه کرده ایم. هدف ما این می باشد که تمام این راهکارها را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به بهترین نحو ممکن در جهت ساخت سالن کنفرانس و همایش گام بردارید.

مهم این است که بدانیم “کیفیت صدا” یک اصطلاح مطلق نیست، بلکه بستگی به محتوای کار دارد. آنچه که به عنوان صدای خوب تلقی می شود، برای موسیقی یا سخنرانی متفاوت خواهد بود.

تجهیز سالن کنفرانس

کیفیت و قابل فهم بودن صدا در سالن کنفرانس:

جنبه صوتی موسیقی در مورد کیفیت صوت و صدای تولید شده است. دستیابی به کیفیت صوتی عالی در موسیقی نیاز به باز تولید دقیق کل دامنه فرکانسی ابزار موسیقیایی ما دارد. ترکیب هماهنگِ فرکانس های اصلی و فرعی با استفاده از انعکاس درون فضا، می تواند منجر به تولید متعالی زیبایی و حتی بیشتر از آن شود.

از طرف دیگر، وجه صوتی سخنرانی و قابل فهم بودن آن بسیار متفاوت است. قابل فهم ‌بودن، یعنی به آسانی بتوان کلمات گفته شده را متوجه شد. بر خلاف ظاهرش این کار اصلا ساده نیست و واقعیت این است که تداخل صداهای ناخواسته می تواند تأثیر زیادی بر توانایی تشخیص دقیق سخنرانی بگذارد.

اهمیت قابل درک بودن صدا در  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

در بسیاری از انواع فضاهای کنفرانس و همایش، قابل درک بودن سخنرانی از اهمیت اصلی برخوردار است، اما شاید اهمیت آن در فضای شرکت بیش از بقیه باشد. شما می‌ خواهید صدای سخنان مدیرعامل و جلسات آموزش کاملاً قابل فهم باشد. برای دستیابی به این مطلوب، اثر هر چیزی که در شنیدن واضح کلمات تداخل ایجاد کند، باید به حداقل برسد یا حذف شود.

دشمنان صدا در سیستم صوتی سالن کنفرانس:

کلید کار، درک این موضوع است که  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس ،سخنرانی و حتی سالن همایش اساساً از نظر ارائه صوت متفاوت هستند. تولید یک موسیقی خوب، به خصوص در فرکانس های خیلی بالا و پایین، مطمئناً می تواند به درک شنونده از کیفیت صدا اضافه کند، اما شاید در اتاق‌های جلسات و فضاهای مشابه باعث دیده شدن نقص‌های  آکوستیکی شود که بسیار رایج است. اگر از کسانی که سعی کرده‌اند در یک کلیسای قدیمی با سقفی بلند صحبت کنند بپرسید، آنها تایید خواهند کرد که، انعکاس صدا در آنجا پژواک‌ های تاخیری که باعث غنا و عظمت موسیقی است- یکی از بزرگترین دشمنان قابل تشخیص و فهم بودن صدا است.

اهمیت تشخیص و فهم صدای سالن کنفرانس و همایش:

بنابراین این مقاله نسبت به کیفیت صدا، بیشتر به قابل تشخیص و فهم بودن صدا خواهد پرداخت، زیرا در یک سالن کنفرانس قابل فهم بودن صدا بسیار حائز اهمیت است.ِ این تمایز به تنهایی باید شما را حتما حساس کند. شاید گمان کنید تمام آنچه که برای داشتن یک “صدای خوب” مورد نیاز است، تنها تولید و برداشت دقیق است، اما حقیقت این است که، موفقیت در سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش با توجه به شرایط و زمینه تعریف می شود.

 

تجهیز سالن همایش

مبانی سیستم های صوتی در اجرای سیستم صوت سالن کنفرانس:

یک سیستم صوتی مجموعه‌ای از عناصر است که برای برداشت و تقویت صدا در یک اتاق، انتقال آن به یک مکان دور (کنفرانس صوتی یا تصویری ، پخش آنلاین)، و یا ضبط آن برای امور بعدی در نظر گرفته می‌شود. این سیستم میتواند به سادگی دو قوطی حلبی متصل شده با یک رشته نخ کشیده، یا به پیچیدگی ترکیب صدها منبع صوتی و رساندن صوت به دهها هزار شنونده باشد.

تقویت کننده صدا در یک  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

تقویت کننده صدا سیستمی است که برای ساخت صدای رساتر و تحویل آن به مخاطب ایجاد می‌شود. در مورد جلسات و همایش ‌ها، هدف اصلی، تولید زنده صوت، با تمرکز بر دریافت واضح پیام مد نظر توسط هر یک از حضار است. در حالی که ما بر روی انواع دیگر سیستم ها تأکید خواهیم کرد.  اگرچه تمرکز ما بر سیستم های صوتی سالن کنفرانس و یا جلسات و همایش ها است، اما تا حدودی دیگر انواع آنرا نیز بررسی خواهیم کرد.

در اتاق‌های جلسه کوچک، چون حاضرین برای شنیدن صدای طبیعی یکدیگر به اندازه کافی به‌ هم نزدیک هستند، معمولاً تقویت صدا لزومی ندارد. تقویت صدا جایی اهمیت پیدا می‌کند که افراد یک انتهای اتاق نتوانند به راحتی صدای حاضرین انتهای دیگر را بشنوند. این امر می‌تواند به دلیل اندازه اتاق، طرح صندلی‌ها، یا شرایط صوتی باشد.

در اینجا از بحث سنتی “تعریف صدا” گذر می‌کنیم، زیرا درک صدا کاملاً ذاتی است. در راستای اهداف این مقاله، ذکر این نکته کفایت می‌کند که صدا پدیده‌ای موجی و دارای گام یا فرکانسی است که بر حسب سیکل (چرخش) در ثانیه یا هرتز اندازه گیری میشود. دامنه موج صدا میزان بلندی آن را مشخص می‌کند و معمولاً بر حسب دسی بل سطح فشار صدا (dB SPL) بیان می شود. برای توضیح بیشتر و بررسی جزییات صدا اینجا را کلیک کنید.

عناصر سیستم صوتی  در اجرای  سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

بیشتر سیستم‌ های صوتی شامل چهار دستگاه است که با ‌هم عمل می کنند: ورودی، پردازنده، تقویت کننده، و خروجی.

دستگاه ورودی در یک سیستم صوتی:

مسیر انتقال صدا به سیستم صوتی است. برای منابع صوتی (مانند صدای انسان)، معمولاً ورودی یک میکروفون است. میکروفون، مبدل است، یعنی انرژی صوتی منبع را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. صدای منابع الکترونیکی معمولاً مستقیماً از طریق کابل‌ ارسال می‌شوند.

دستگاه پردازنده در یک سیستم صوتی:

وسیله‌ تنظیم ورودی‌ها. این دستگاه‌ها را می‌ توان به دو گروه پردازنده ‌های ترکیبی و سیگنال تقسیم کرد. پردازنده ترکیبی سیگنال ‌های چندین منبع را ترکیب، و بین دو تا چند صد ورودی تقسیم می‌کند. 

کار پردازنده سیگنال کمک به تنظیم کیفیت صوت است. پردازنده می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهد، مثلا یکنواخت‌ سازی (شکل دادن به گام)، فشرده‌سازی و حذف بازخورد. در بسیاری موارد، پردازنده های ترکیبی و سیگنال همزمان در یک دستگاه وجود دارند.

دستگاه تقویت کننده در سیستم ­های صوتی سالن کنفرانس و همایش:

برای افزایش حجم خروجی سیستم صوتی استفاده می شود. 

تقویت کننده حجم صدا، سیگنال صوتی الکتریکی را برای رسیدن دستگاههای خروجی (به عنوان مثال، بلندگوها یا هدفون) به سطح مورد نظر، تقویت می کند. بسته به نوع طراحی و چیدمان سیستم صوتی، پیچیدگی اینکار (دستگاه‌های خروجی) از یک تا چندین کانال متغیر است.

دستگاه خروجی در یک سیستم صوتی:

وسیله‌ای برای انتقال صوت به گوش‌های ما، مانند: بلندگو، هدفون یا گوش داخلی مانیتور. بلندگوها هم مانند میکروفون‌ها، نقش مبدلی را دارند که سیگنال الکتریکی را از تقویت‌کننده دریافت و به انرژی آکوستیک تبدیل می‌کند.

دستگاه های کمکی در یک سیستم صوتی:

علاوه بر تقویت صدا، می‌توان وظایف دیگری هم برای سیستم صوتی تعریف کرد. این وظایف، با افزودن دستگاه‌های خروجی خاص، به‌راحتی انجام می‌شود.

ضبط کردن:

از ضبط صوت میتوان برای گرفتن برنامه‌های صوتی استفاده کرد. معمولاً خروجی نهایی صدا را ضبط می کنند، تا بعداً بتوان آن را بررسی و بایگانی کرد. برخی سیستم ها خیلی پیچیده ترند، به شکلی که باید هر ورودی را جداگانه ضبط، تا بعداً بتوانیم آن را ویرایش و ریمیکس کنیم، در این مرحله ویدیو هم می‌تواند به کار اضافه شود (اینکار معروف به “post” است، مخفف post-production – پس تولید).

کنفرانس از راه دور:

سیستم ارتباطی دو طرفه ای که صدای منبع را به مکانهای دور ارسال می کند، که اینکار میتواند با تلفن یا رایانه و نرم‌ افزارهای آن اجرا شود. اجرای یک کنفرانس راه دور مشترک بدون وقفه (کاملاً دوطرفه)، به همه شنوندگان امکان شرکت موثر در جلسه را می دهد. حتی بسیاری از شرکت ها، اتاق کنفرانس برای این کار اختصاص داده اند.

ویدئو کنفرانس: 

ویدیو کنفرانس شکل پیشرفته کنفرانس صوتی است که به شرکت کنندگان امکان داشتن تصویر به لحظه از هم را می دهد و فیلم و صدا را باهم برای هر فرد می فرستد. کنفرانس ویدئویی برای همگام‌ سازی و ارسال سیگنال های صوتی و ویدئویی، هم به سخت افزار و هم به کدهای نرم افزاری نیاز دارد. اینکار را میتوان در یک اتاق اختصاصی با تجهیزات نصب شده دائمی، یا یک اتاق چند منظوره با تجهیزات قابل حمل و یا حتی از روی دسک تاپ لپ تاپ یا رایانه کاربر انجام داد.

سرویس های جریان:

 مانند کنفرانس از راه دور، سرویس جریان نیز برای ارتباط از راه دور، ارسال صدا، اغلب با فیلم، روی یک شبکه رایانه ‌ای طراحی می شود. سیستم های جریان معمولاً یک طرفه هستند و اغلب میتوان از طریق رایانه یا دستگاه تلفن همراه بر روی شبکه جهانی وب به آن دسترسی داشت. این نوع از ارتباط “یک به چند “، دسترسی آسان و به موقع به رویدادها، یا ارائه هایی که نیازی به مشارکت تعاملی ندارند را فراهم می کند.

انجام همزمان و به لحظه تقویت صدا، ضبط صدا، کنفرانس از راه دور، و سیستم جریان در یک جلسه مجزا کاملا شدنی است. کلید اصلی کار برای اپراتور صدا و تصویر، اطمینان از وضوح شنوایی و درک محتوا توسط همه شنوندگان و شرکت کنندگان است.

اصطلاحات مورد نیاز برای در مورد صوت سالن کنفرانس:

مفاهیم اصلی صوتی 

حجم و بلندی صدا:

بلندی صدا متناسب با میزان حجم صدای دریافتی توسط انسان است، در حالی که حجم کمیتی قابل اندازه‌گیری است. میزان صدا معمولا بر حسب دسی بل (dB SPL) بیان می شود. میزان صدای 85 دسی بل و پایین تر از آن ایمن شناخته میشود و سطوح بالاتر، بسته به زمان قرار گرفتن در معرض آن، می تواند به آسیب شنوایی منجر شود. به طور کلی، کار سیستم تقویت صدای همایش و جلسه، صرفاً رساندن صداهای مکالمه سطح پایین، به مقدار مناسب و واضحِ آن برای شنونده (حدود 70 دسی بل) است.

قانون مربع معکوس:

امواج صوتی از قانون مربع معکوس تبعیت می کنند، یعنی با دو برابر شدن فاصله شدت آنها با ضریب یک چهارم کاهش می یابد. بنابراین فاصله منبع تا میکروفون و بلندگوها تا شنونده، عوامل مهمی در تعیین و کنترل میزانِ بلندیِ صدای سیستم و همچنین پتانسیل بازخورد صدا و حذف صداهای اضافی محیط هستند.

بهره صوتی:

در اصطلاحات سیستم های صوتی، بهره به معنای افزایش قدرت یا دامنه صوتی از ورودی تا خروجی زنجیره صوتی است، و معمولاً بر حسب دسی بل اندازه گیری می شود. وقتی سطح ورودی با سطح خروجی یکی باشد، گفته می شود که به پیوستگی بهره رسیده‌ایم. یعنی تفاوت بین سطح ورودی و خروجی صفر دسی بل است.

بازخورد:

بازخورد صوتی یعنی تقویت صدای منبع و بازگشت دوباره آن به چرخه صوت توسط بلندگوها. افزایش فرکانس های تشدید در یک یا چند جزء یا کل سیستم، نتیجه برداشت این صدای (دوباره) تقویت شده توسط میکروفون است. ثمره این تشدید ایجاد بوق یا فشار کنترل نشده است که باید برای حذف آن این چرخه صدا شکسته شود- معمولاً با کم کردن سیستم.

بهره قبل از بازخورد:

یعنی قبل از رسیدن به این بوق بلند، چقدر میتوانید صدای سیستم را بلند کنید. رسیدن به بهره مناسب بدون ایجاد بازخورد، یکی از اساسی ترین اهداف هر سیستم تقویت صدایی است. در ادامه راه رسیدن به آن  را به شما یاد خواهیم داد.

صدای مستقیم و غیر مستقیم:

کوتاهترین فاصله بین منبع و مقصد صدا (خط دید) را صدای مستقیم می‌نامند. صدای مستقیم قدرت سیگنال را حداکثر و تاخیر آن را حداقل می کند. صدای غیر مستقیم مسافت طولانی تری می پیماید و در نتیجه هم تأخیر دارد و هم در حالت ایده آل، زمانی که به مقصد می‌رسد، نسبت به صدای مستقیم سطح پایین تری دارد.

چندین نوع صدای غیر مستقیم مختلف وجود دارد، از جمله انعکاس و طنین. در کنار اختلال های صوتی ( گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع-HVAC ، سیستم روشنایی، و غیره) و شرایط صوتی اتاق، صدای غیرمستقیم به سطحی نسبتاً ثابت می‌رسد. اتاق های دارای سطوح سخت و انعکاسی زیاد، صدایی “پر هیاهو و زنده” و اتاقهایی با سطوح جاذب زیاد، صدای محیط بسیار کمتر و نسبت صدای مستقیم به غیر مستقیم بزرگتری دارند، که این مطلوب ماست.

این نکته برای قابل تشخیص شدن سخنرانی مهم است، چون تعدد صداهای غیرمستقیم باعث ایجاد صدایی مبهم، نامشخص یا توخالی می شود که در تضاد با تشخیص واضح کلام است.

اختلال صوتی:

هر چیزی که با صدای مطلوب منبع ما تداخل داشته باشد – یعنی هر صدای ناخواسته‌ای “اختلال صوتی” نامیده می شود (از این به بعد آن ها را نویز می نامیم). منابع آشکار نویز شامل نور وسایل فلورسنت، سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع و صداهای بیرون اتاق هستند.

صداهایی که از طرف حاضرین در جلسه ایجاد می شود (تایپ کردن ، ورق زدن، ویبره  و زوزو کردن تلفن های هوشمند، حرکتهای پا، و غیره) منبع دیگر صداهای ناخواسته است. اگرچه سطح متعادلی از نویز زمینه قابل قبول است (و اجتناب ناپذیر)، اما بسته به نحوه استفاده از فضا، نویز زیادی نیز برای وضوح کلام مخرب است.

تأخیر:

تأخیر زمانی بین ورودی و خروجی یک سیستم را معرفی و معمولاً بر حسب میلی ثانیه بیان می شود. در سیستم های کاملا آنالوگ، اساسا هیچ تأخیری وجود ندارد، اما همه سیستم‌های دیجیتال یک تأخیر ذاتی دارند. شاید تأخیر صدا در جلسات و کنفرانس‌ها به ندرت مسئله مهمی باشد، اما می تواند در طراحی سیستم صوت مد نظر قرار گیرد.

در سیستم های آنالوگ، صوت در محدوده الکتریکی حرکت می کند و بدون تأخیر قابل اندازه گیری منتقل می شود. سیستم دیجیتال متفاوت است. فرآیند تبدیل سیگنال الکتریکی (آنالوگ) به داده های دیجیتال زمان می برد. به همین ترتیب، پردازش سیگنال دیجیتال و تبدیل نهایی صدای دیجیتال به آنالوگ و تقویت آن، کمی پوشیدگی اضافی ایجاد می کند.

بسته به سرعت و کارایی مبدل مورد استفاده، تأخیر سیستم، پتانسیل رسیدن به 30 میلی ثانیه و ایجاد تاخیر کافی برای حواس پرتی حضار را دارد.

اتصال و شبکه سازی

مشکل قدیمی طراحی های صوتی، ترکیب چندین سیستم با هم است، درست است که سیستم ها و تجهیزات به سرعت تکامل می یابند، اما باز هم باید با ابزار قبلی سازگار باشند. این موضوع خصوصاً هنگام ترکیب اجزای آنالوگ و دیجیتال اهمیت دارد.

دیجیتال در مقابل آنالوگ

با توجه به اینکه صدای آنالوگ بدون تاخیر مشهودی بین منبع صدا و خروجی سیستم کار می کند از لحاظ تقویت صدا (صدای زنده) دارای مزایای خاصی است.

با این حال، مزایای استفاده از صدای دیجیتال نیز بسیار است. مبتنی بر فایل بودن صدای دیجیتال، فرآیند باز تولید را، بدون اینکه چیزی از دست بدهیم، جزیی و مختصر می‌کند،. بنابراین، محتوای ما با کمک طیف گسترده‌ای از پردازنده های سیگنال دیجیتال که در هنگام انتقال از تداخل با سیگنالهای خارجی نسبتاً مصون هستند، به راحتی قابل جابجایی است.

علاوه بر این، هنگامی که صدا با خیالی مطمئن دیجیتال شود، می توان با داشتن مصونیت نسبی از تداخل با سیگنالهای خارجی در هنگام انتقال، مانند سایر محتواهای مبتنی بر فایل، آنرا در یک شبکه IT هدایت و منتقل کرد.

سیستم های صوتی مستقل و شبکه در سالن کنفرانس:

هدف اصلی سیستم تقویت صدا ارائه صدای با کیفیت در داخل سالن کنفرانس است. ملزومات اینکار برداشت، مدیریت و رساندن صدا است. یک سیستم مستقل اختصاصی اغلب بهترین روش برای تحقق اینکار است. توانایی ارتباط با فضاهای خارجی، آن چیزی است که سیستم صوتی شبکه ای را تعریف می کند. خصوصاً متخصصان IT باید بدانند که سیستم های صوتی شبکه، می توانند آنالوگ یا دیجیتال باشند. بدیهی است، برای انتشار صوت بر روی شبکه رایانه ای نیاز به محتوای صوتی دیجیتالی داریم.

سیستم های صوتی کنونی مورد استفاده در سالن کنفرانس:

بسیاری از سیستم های صوتی امروزی مورد استفاده در سالن کنفرانس و همایش جوری طراحی شده اند که با شبکه های رایانه ای در ارتباط باشند، چه برای نظارت و کنترل از راه دور و چه برای انتشار صدا به چندین اتاق. این کار با تبدیل تمام سیگنالهای صوتی به دیجیتال و ارسال آنها از طریق کابلی با فیش RJ 45 – ، فیش مخصوص اتصالات اینترنت، به مقصد انجام می شود (همیشه سیستم خود را از نظر ملزومات خاص کابلها بررسی کنید). چنین سیستم هایی بسیار مطلوب ما هستند، زیرا بیشتر سازمان ها قبلا سیم کشی های ارتباط اینترنت را انجام داده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله سالن کنفرانس امام رضا

سازگاری:

 صوت خانگی و صوت حرفه ای:

همانطور که از عنوانش بر می آید، تجهیزات صوت حرفه ای معمولاً بر روی صحنه های اجرا، استودیوها و امکانات جلسات و کنفرانس ها موجودند، مواردی که درآنها به سطوح بالایی از قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری مورد نیاز است. وسایل صوتی مصرفی، برای مصارف خانگی طراحی شده است. دلایل این تقسیم بندی به گذشته بر می گردد، که در درجه اول به خاطر نوع استفاده از وسایل، طول کابلها، قابلیت تشخیص صدا و درستی سیگنال بر می گردد.

تجهیزات صوتی عموماً بر اساس نوع خروجی‌شان متمایز می شوند، سطوح خروجی دو نوع هستند: سطح خروجی mic (معمولا حول و حوش 2میلی ولت) یا سطح خروجی line (تقریباً یک ولت). سیگنالline  برای ورودی Mic اضافه بار ایجاد می کند، و به همین شکل اگر از سیگنال mic به عنوان ورودی دستگاه سطح line استفاده شود، به سختی شنیده خواهد شد. 

دانستن این تفاوت ها برای افزودن تجهیزات جدید به سیستم صوتی اهمیت دارد. مشخصه مفید دیگر، امپدانس است. بیشتر ابزارهای صوت حرفه‌ای دارای مقاومت کمی هستند (امپدانس پایین lo-z )، ولی ابزارهای صوت خانگی با مقاومت زیاد کار می کنند (امپدانس بالا- hi-z ).

معمولا با استفاده از ترکیب کننده صدا یا میکسر می توانیم تجهیزات مختلف را در کنار هم خوب بکار بگیریم، که این میکسرها اغلب می توانند منابع مختلف ورودی با انواع گوناگونی از اتصالات و سطوح سیگنال را جوری تنظیم و موافق، که در یک مجموعه بخوبی عمل کنند.

یک نکته حرفه‌ای: تجهیزات حرفه ای و خانگی از اتصالات مختلفی استفاده می کنند، این نکته برای درک میزان سازگاری تجهیزات راهنمای خوبی است. به طور کلی، وقتی اتصالات ورودی و خروجی دو عنصر سیستم باهم جور نیست، باید با دقت و توجه کار کنید.

آکوستیک و میزان قابل فهم و تشخیص بودن صدا در سالن کنفرانس:

محیط و آکوستیک سالن کنفرانس تأثیر عمیقی بر روی میزان تشخیص صدا دارد.  صدا پس از بازتاب در اتاق به صورت مجموعه ای از تکرارهای صوتی تبدیل می شود، که با اندکی تاخیر نسبت به صدای مستقیم به گوش انسان می رسند. این وضعیت می تواند سیگنال صوتی ترکیبی را جوری عوض کند که فهم آن برای مغز انسان مشکل تر باشد و در نتیجه  باعث کاهش قدرت تشخیص صدا شود.

بنیاد شهید تهران سالن مجتمع رسول زاده

 

اصلاح بازخوردهای ایجاد شده در سالن همایش :

در بحث تقویت صدا، آگاهی از علل و راه های بالقوه رفع بازخورد، مهارت مهمی است. خوشبختانه بازخورد و راه‌های رفع آن بخوبی شناخته شده‌اند.

هنگامی ایجاد بازخورد، آرامش خود را حفظ کنید. صدای اصلی سیستم را کم تا بوق بلندگوها را متوقف کنید. وقتی سیستم را تحت کنترل گرفتید، حالا باید به دنبال علل و رفع آنها باشید.

شاید شما به طور غریزی به دنبال بخشی باشید که میزان آن خیلی زیاد باشد، اما شاید بازخورد به علت جهت نادرست یکی از اجزا باشد. در اینجا لیست کاملی از تمامی روشهای اصلاح این وضعیت ارائه می کنیم:

  • میکروفون ها را به منابع و مجریان و سخنرانان را به میکروفون نزدیکتر کنید. بگذارید میکروفون ها کار را انجام دهند.
  • در صورت امکان، بلندگوها را به حاضرین نزدیکتر کنید.
  • تعداد میکروفون های باز (زنده) را کاهش دهید. هر میکروفون باز یک مسیر برای ایجاد بازخورد و نویز ناخواسته است.
  • از میکروفون و بلندگوهای جهت دار استفاده کنید. میکروفون ها را طوری قرار دهید که با منبع صدا هم محور باشد، با استفاده از نقاط تهی الگوی جذب، صداهای ناخواسته را حذف کنید.
  • از کاهنده بازخورد استفاده کنید اینکار می‌تواند فرکانس بازخورد تحمیلی را با حداقل تأثیر بر بقیه فرکانس ها کم کند.
  • بهبود عملکرد آکوستیک اتاق – بهبود عملکرد جذب صدا توسط دیوار و پنجره‌ها، به طور قابل توجهی می‌تواند تعداد بازتاب های اتاق را کاهش دهد.

جهت اطلاعات تکمیلی میتوانید مقاله های زیر را نیز مطالعه بفرمائید: