طراحی سالن همایش مدرن

روند طراحی سالن همایش دانشگاه خوارزمی در پلانی مربعی شکل به مساحت 370 متر مربع شکل گرفت. در ابتدا به دلیل مسائل سازه‌ای، بعد از محاسبات بار وارد شده ناشی از طراحی گرادیان کف سالن، تصمیم به اجرای گرادیان به روش پروفیل و MDF نام گرفته شد. با این روش وزن سازه به حداقل رسید و راهروهای گرادیان جهت سهولت دسترسی معلولین به صورت رمپ طراحی گردید.

ساخت سالن همایش حرفه ای

در هنگام ساخت سالن همایش دانشگاه خوارزمی وجود ستون‌های پهن در یک طرف سالن، کانسپت طراحی بدنه را به سمتی برد که با ایجاد ستون‌های دکوراتیو قرینه سازی شود. ترکیب MDF های عمودی و افقی در کنار یک نوار آبی رنگ از جنس پارچه و ایجاد قاب سازی و طراحی فونت دانشگاه خوارزمی در آکس سالن، طرح دکوراتیو دیوار تکمیل گردید.

در سقف سالن شکل گیری یک بدنه طوسی رنگ که از دیواره ورودی شروع شده در سقف امتداد پیدا کرده و در دیوار پشت سن پایین می‌آید، سقف را به سه قسمت تقسیم می‌کند.

استفاده از رنگ‌های روشن MDF در کنار رنگ آبی که در پارچه صندلی ها و رنگ موکت وقتی از دیوار استفاده شده فضایی دلباز را شکل می‌دهد به صورتی استفاده در سالن در ساعات های طولانی برای کاربران خسته کننده نباشد.

موارد اجرای تجهیزات سالن همایش