به همت مسئولین تالار وزنه برداری شهدای مدافع حرم استان اردبیل، تصمیم بر، بروزرسانی این فضا به لحاظ تجهیز صدارسانی و تجهیز سیستم صوت حرفه ای توسط شرکت پژواک تابان افق گردید. در این تالار 500 نفره که در سال 1402 بروزرسانی شد از تمامی تجهیزات حرفه ای صدارسانی استفاده شده تا نقص ها و ایرادات موجود در این زمینه رفع گردد. پس از اتمام تجهیز این تالار، شرکت پژواک تابان افق مفتخر به دریافت لوح تقدیر از طرف وزارت ورزش و جوانان و همچنین استانداری اردبیل گردید.

طراحی سیستم صوت حرفه ای

در طراحی سیستم صوتی این سالن به دلیل عدم رعایت استانداردهای آکوستیکی از قبیل نبود شکست در طراحی دکوراسیون و استفاده از دیوارپوش نامناسب و کف سازی از جنس سرامیک و بهره برداری به صورت چند منظوره‌ی کارفرمای محترم در سالن شهدای مدافعین حرم، مهندسین این شرکت ناچار به استفاده از تجهیزات به صورت ترکیبی شدند تا بتوانند سیستمی با کیفیت مناسب و مقرون به صرفه را برای این مجموعه در نظر بگیرد که توانایی حل مشکلات آکوستیکی را به وسیله الکترو آکوستیک دارا می باشد.

تجهیز سیستم صوت حرفه ای

به دلیل بهره برداری اصلی این مجموعه از سالن شهدای مدافعین حرم، اجرای مسابقات وزنه برداری به صورت داخلی و بین المللی که نیاز به صدارسانی به تمام نقاط سالن و نفرات حاظر در سالن به صورت یکسان و با وضوح و قدرت لازم اعلام نتایج و معرفی شرکت کنندگان با وجود نویز و سر و صدای زیاد می باشد، تیم مهندسی این شرکت برای بخش اصلی سیستم صوت از اسپیکرهای line array  (آرایه ای) از برند Moose که ساخت شرکت پرتقال است، که توانایی بخش فرکانس های صوتی را در زوایای مختلف با قابلیت تغییر آنها در زوایای مورد نیاز تا 120 درجه horizontal و 110 درجه vertical را دارا است.

به دلیل مشخصات هندسی (طول و عرض) سالن از اسپیکرهای توزیعی، برای مهار فرکانس های زائد در اطراف دیوارها و بازتاب فرکانسهای مزاحم از متریال سقف و سالن های مجاور مانند سالن تمرین و راهروهای ارتباطی از اسپیکرهای  دوحالته و اسپیکرهای چندکاربره با برند Montarbo استفاده شد. جهت کنترل و دسترسی آن به تنظیمات جز به جز تمامی اسپیکرها از Speaker Management (مدیریت بلندگو) برند Alto استفاده شد که توانایی لازم برای برطرف کردن نیازهای مهندسین را داراست.

تجهیز سیستم صوتی تخصصی

لازم به ذکر است که در تجهیز اتاق فرمان تالار وزنه برداری اردبیل با در نظر گرفتن نیازهای بهره برداری و اپراتور مجموعه به جهت سهولت در اجرا، دسترسی و صدارسانی مناسب از میکسر صدای دیجیتال، که قابلیت ارتباط با سن و نرم افزار را از طریق شبکه کابلی و بی سیم دارد با برند Roland ساخت کشور ژاپن استفاده شد.

موارد اجرای تجهیزات سیستم صوت حرفه ای