ساخت سالن همایش مدرن

مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی فیروزگر، بیمارستان فیروزگر، دارای یک سالن همایش به ظرفیت 236 نفر که قدمت آن به 50 سال پیش باز می‌گردد که در سال 1400 مسئولین بیمارستان تصمیم به بروزرسانی صفر تا صد با قرارداد EPC در رابطه با این سالن گرفتند. متریال استفاده شده در سالن، آجر، سیمان، گچ و رابیتس بود که در زمان خود جزء بروزترین متریال ها بوده است. برای نور و روشنایی سالن از مهتابی، هالوژن های سقفی و پروژکتور استفاده می شده که با توجه به تغییرات تکنولوژی روز دنیا، نیاز به بروزرسانی داشت. طبق درخواست کارفرمای محترم تمام جزئیات فضای سالن به غیر از گرادیان بندی آن بروزرسانی شد.

کانسپت طراحی سالن همایش

در بخش معماری سالن، بزرگترین مزیت آن، ارتفاع بلند سقف سالن بود. که ما در طراحی سقف، توانستیم به بهترین شکل ممکن از این پتانسیل استفاده کنیم. با استفاده از متریال کناف، شکست هایی را در سقف ایجاد کردیم تا هم به لحاظ بصری زیبا و هم پاسخ‌دهی مناسب آکوستیکی داشته باشد. کانسپت کلی دیوار سالن، طراحی خطوط شکسته ای است که از اتاق فرمان شروع شده، امتداد پیدا کرده و تا روی سن رفته است که در این بخش از متریال MDF با رنگ آلدر و مابقی دیوار رنگ طوسی استفاده شده است. در بخش صندلی سالن همایش با توجه به کاربری آن از صندلی های مخصوص آمفی تئاتری استفاده کردیم که رنگ پارچه آن قرمز رنگ است و با رنگ پرده سالن، همخوانی دارد.

موارد اجرای تجهیزات سالن همایش

تجهیز سالن همایش حرفه ای

با توجه به شرایط سالن همایش فیروزگر و با درنظر گرفتن موارد موجود در آن از قبیل شکل هندسی و شیب زیاد گرادیان و نبود متریال آکوستیکی در طراحی، استراکچر اولیه و نیازهای همایشی و آموزشی بیمارستان، مهندسین این شرکت در طراحی معماری و سیستم‌های الکترونیکی موارد زیر را از لحاظ مقرون به صرفه بودن و مرتفع کردن نیازهای کارفرمای محترم در نظر گرفتند. سیستم صوت سالن همایش به دلیل بهره برداری مواردی که در بالا ذکر شد، نیازمند به صدا رسانی به صورت یکسان و یکپارچه در تمامی نقاط سالن می‌باشد که به همین دلیل از اسپیکرهای Line Array (آرایه‌ای) که توانایی پخش فرکانس‌های صوتی را در زوایای مختلف با قابلیت تغییر آنها در زوایای مورد نیاز اپراتور را دارد در نظر گرفته شد. در این سیستم از برند Moose که ساخت کشور پرتغال است استفاده شد. لازم به ذکر است که در سیستم صوت سالن همایش از میکسر صدای دیجیتال با برند Roland ساخت کشور ژاپن استفاده شده است که قابلیت ارتباط با سن و نرم افزارهای ارتباطی را از طریق کابل و شبکه اینترنتی انجام می‌دهد، داراست.

سیستم پخش تصویر سالن همایش به دلیل نیاز به کیفیت بالا و ارتباط با اتاق عمل بیمارستان و نمایش تصاویر آموزشی با کیفیت، جزئیات به صورت کامل و واضح از دیتاپروژکتور با قابلیت پخش تصاویر با فرمت 4k استفاده شده است. از دیگر قابلیت‌های پخش تصویر، ارتباط از روی سن به اتاق فرمان و ارتباط از طریق شبکه به وسیله کابل و بی سیم به صورت ویدئو کنفرانس را دارا می‌باشد. (از برند panasonic ساخت کشور ژاپن) در سیستم ضبط تصویر هم به جهت بایگانی و ارتباط با نقاط دیگر به صورت ویدئو کنفرانس از سه عدد دوربین Full HD و میکسر Full HD از برند Roland ساخت کشور ژاپن استفاده شده است. که تمامی نیازمندی‌های مجموعه آموزشی و درمانی فیروزگر را در ارتباط اینترنتی و استریمینگ با هر نقطه از جهان را مرتفع می‌سازد. به علت چند منظوره استفاده شدن سالن مجبور به طراحی نور تخصصی جهت اجرای همایش، سمینار، وبینار و جشن و کنسرت شدیم که در این خصوص هم از نورهای محیطی یا موضعی و هم نور افکتی از برند DTS ساخت کشور ایتالیا استفاده شد.